Skip to main content

Na rynku istnieje wiele materiałów wykończeniowych, które sprawiają, że przestrzeń naszego domu może być atrakcyjna. Ciężko się zdecydować na jedną rzecz skoro mamy tak szeroki wybór, ale jakieś decyzje trzeba w końcu podjąć.
Jeśli znajdujemy się na etapie urządzania nowego mieszkania lub domu, albo chcemy coś zmienić w jego obecnym wyglądzie, musimy przede wszystkim pomyśleć o ścianach. Możemy je na przykład pomalować farbą o dowolnym kolorze i strukturze. Wybór kolorów jest naprawdę ogromny, ale niestety w sklepie farba wygląda inaczej a w naszym domu inaczej. Dzieje się tak dlatego, że w sklepie próbnik kolorów wisi pewnie około kilku miesięcy a nawet dłużej, jest zazwyczaj dobrze oświetlony, co sprawia że kolory stają się wyblakłe, ale stojąc przed sklepową półką zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wybieramy więc swój idealny kolor, który w naszym domu wcale nie okazuje się taki idealny. Musimy też pamiętać, że jeśli chcemy wprowadzić jakieś urozmaicenie do swojego mieszkania, powinniśmy umiejętnie połączyć kolory, żeby przestrzeń nie była zbyt monotonna lub ozdobić ścianę przez umieszczenie na niej naklejki z dowolnym motywem. Naklejki są częstą ozdobą ścian, ponieważ ich przyklejenie trwa dosłownie kilka minut a wprowadza znaczące zmiany. Naklejki mają jeszcze jedna zaletę — są mało inwazyjne, dlatego jeśli nam się znudzą, bez obaw możemy je odkleić i zastąpić innymi.
Jeśli zależy nam na większej zmianie, możemy zdecydować się na tapetowanie. Tapety, które są produktami o doskonałej trwałości, odporne na zabrudzenia i mycie, zyskują wielu zwolenników. Szeroka gama kolorów i motywów pozwala na zaaranżowanie pokoju dokładnie tak jak chcemy, żeby wyglądał. W ofercie sklepów w Krakowie i Warszawie znajdziemy tapety przeznaczone do dziecięcego pokoju, z kolorowym motywem bohaterów z kreskówek, zabawek czy zwierząt. Ale jeśli już mowa o dzieciach, warto wspomnieć, że naklejanie tapety jest dziecinnie proste. Wystarczy jedynie nożyk do tapet, odpowiedni klej oraz pędzel, którym ten klej rozprowadzimy.
Dla ludzi o większych wymaganiach, powstały również fototapety, które mogą być doskonałą alternatywą dla naszych ścian. Są to obrazy o dużym formacie, na których znajdują się różne motywy. Zwierzęta, krajobrazy, panoramy miast, motywy kulinarne i wiele, wiele innych. Wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością znajdziemy coś, co nam się spodoba. Jeśli się tak nie stanie, zawsze możemy zaprojektować własną fototapetę z dowolnego zdjęcia i o dowolnych wymiarach. Takie obrazy są ładne, wprowadzają głębię i trójwymiarowy efekt, ale przede wszystkim są łatwe w montażu. Nakleja się je dokładnie tak samo jak zwykłe tapety. Uporamy się z tym szybko, a efekt będzie ogromny.
Jeśli nie możemy się zdecydować, warto odwiedzić sklep z takimi artykułami. Znajdziemy go w Krakowie i Warszawie. Tam z pewnością znajdziemy coś, co nam się spodoba.

intelidom.pl