Skip to main content

Planujesz otworzyć własny gabinet lekarski? W takim razie przyda ci się nie tylko przeznaczone do tego miejsce, ale i wyposażenie pomieszczeń. Najpewniej będziesz potrzebował kompleksowego wyposażenia w meble, które znajdą swoje miejsce w salach operacyjnych, salach zabiegowych, gabinetach rehabilitacyjnych czy innych miejscach związanych z medycyną. Warto, aby zakupione przez nas meble odznaczały się wysoką jakością. O jakie meble medyczne należy się zatroszczyć? Przede wszystkim fotele, stoły zabiegowe, łóżka rehabilitacyjne, kozetki, parawany czy szafy wnękowe.
Do tego kompletu warto dorzucić biurko lekarskie, które jest niezbędne dla wykonywania pracy lekarza. Warto zwrócić uwagę na liczne szuflady, w których lekarz będzie mógł przetrzymywać najważniejsze z przedmiotów, potrzebne mu do codziennej pracy. Jeśli to szpital, to zapewne przyda nam się stanowisko do pobierania krwi. Wybór wyposażenia uzależniony jest bowiem bezpośrednio od tego, do jakiej placówki szukamy sprzętu. Inne będzie wyposażenie małego ośrodka, a inne dużej placówki.
Jeśli nasza placówka będzie zajmowała się chorymi, którzy będą leżeli w łózkach to zapewne przydadzą nam się szafki przyłóżkowe. Pracę ułatwią stoliki oraz wózki medyczne, które w szczególności przydadzą się pielęgniarkom, do przewożenia na nich posiłków, lekarstw czy sprzętów o małych gabarytach. Np. termometrów przywożonych podczas dokonywania porannego pomiaru temperatury.
Firmy zajmujące się sprzedażą mebli medycznych zapewnią również sprzedaż mebli, którymi wyposażymy pomieszczenia socjalne, takie jak kuchnia czy pokoje, w których personale odpoczywa. Z racji dość szczególnego przeznaczenia mebli medycznych, otrzymujemy szeroki wachlarz mebli, spośród, których możemy wybrać te właściwe. Możemy wybrać meble ze stali lub meble metalowe. To jaki rodzaj materiału, z którego wykonane będą meble wybierzemy, uzależniony jest od rodzaju naszej placówki oraz pomieszczenia, które zamierzamy wyposażyć danym sprzętem. Fakt ten warto mieć na uwadze.