Skip to main content

Noclegi to temat rzeka, zwłaszcza dla tych, których ta kwestia dotyczy. Zazwyczaj zależy nam bowiem na tym, aby nocleg był jak najtańszy, a przy tym by zachował dość wysoki standard, utrzymujący się przynajmniej na dobrym poziomie. Ten sposób stajemy przed często dość trudnym wyborem pomiędzy ceną a komfortem. Cena noclegu uzależniona będzie od ilości nocy, które zamierzamy spędzić w danym miejscu. Zazwyczaj im więcej nocy, tym niższa cena za jeden nocleg. Zdarza się, iż hostele nie przyjmują rezerwacji krótszej niż na trzy dni. Ma to miejsce zazwyczaj podczas świąt oraz w okolicach sylwestra. Warto wspomnieć w tym miejscu, że ceny za noclegi w okolicach świąt bywają wyższe. Choć i przekornie, można znaleźć niekiedy ceny niższe, ze względu na niekiedy dość niskie zainteresowanie wyjazdami w tym czasie.
Przed dokonaniem rezerwacji warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi wybranego przez nas miejsca. Pooglądać zdjęcia, przeczytać opis pokoju. Warto zapytać o ewentualną opłatę aklimatyzacyjną oraz dostępność toalet. Takie rzeczy nie zawsze są ujęte w opisie wynajmowanego pokoju, a mogą okazać się znaczące w naszym przypadku. Jeśli dany pokój nam się spodoba, najlepiej wysłać zapytanie drogą elektroniczną lub zadzwonić do wybranego hostelu, w celu zapytania o dostępność pokoju w terminie, który nas interesuje.
Wiadomość zwrotną powinniśmy otrzymać w ciągu kilku dni. Powinna ona zawierać informacje dotyczące dostępności oraz ewentualną cenę, za wynajem w okresie, który nas interesuje. Należy pamiętać, że wynajem wieloosobowego pokoju jest zazwyczaj tańszy niż wybór pokoju dla dwóch lub trzech osób. Wszystko zależy jednak od tego jak dobrze znają się osoby oraz jak dobrze czują się ze sobą. Czasami lepiej nieco dopłacić, by komfort mieszkania był wyższy, niż mieszkać w kilka osób i czuć się spiętym. Najważniejszy jest przecież komfort w czasie wyjazdu, dlatego warto się nad tym zastanowić, zamiast później narzekać. Zazwyczaj istnieje także możliwość dostawienia dodatkowego łózka w pokoju.a