Skip to main content

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Każdy więc chciałby mieć jak najlepszą pamiątkę tego wydarzenia. Dlatego też młoda para zatrudnia fotografa, aby uwiecznić na papierze najważniejsze momenty ze ślubu i wesela. Warto jednak zauważyć, że nie każdy fotograf jest odpowiednio wykwalifikowany, aby fotografować tego typu wydarzenia. Musi być to osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie i już robiła zdjęcia ślubne w przeszłości. Wiąże się to z faktem, że niektórych chwil ze ślubu nie da się powtórzyć. Zdjęcia więc muszą być już w pierwszym ujęciu wystarczająco dobre. Momentami takimi są dla przykładu: moment zakładania obrączek ślubnych, czy rzucania bukietu przez pannę młodą. Dlatego też warto przed wyborem odpowiedniego fotografa zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.
Fotograf ślubny powinien posiadać odpowiednie doświadczenie w robieniu zdjęć na tego typu wydarzeniach. Oczywiście jego zapewnienia o tym, że tak było z pewnością nie wystarczą. Warto poprosić go o pokazanie portfolio, które każdy dobry fotograf posiada. Na jego podstawie można ocenić, czy sposób wykonywania zdjęć i ich jakość będzie odpowiednia dla naszych oczekiwań. Zdjęcia wykonywane przez daną osobę w przeszłości są największym dowodem posiadania przez nią odpowiednich umiejętności. Jeżeli z kolei fotograf nie chce pokazać zbioru swoich zdjęć, to nie warto raczej nawiązywać z nim współpracy. Może okazać się że albo go nie posiada zwyczajnie, albo są tak kiepskie że nie chce się nimi chwalić.
Ponadto mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że aby uzyskać pozwolenie na robienie zdjęć w kościele, trzeba skończyć odpowiedni kurs bądź odpowiednie szkolenie. W przeciwnym wypadku ksiądz udzielający ślubu może się nie zgodzić na obecność fotografa podczas uroczystości. Z pewnością zdjęcia robione w kościele są jednymi z najważniejszych. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby upewnić się, czy fotograf weselny zakopane posiada odpowiednie uprawnienia do ich wykonywania. W przeciwnym wypadku może okazać się, że para młoda będzie miała jedynie zdjęcia z wesela, a tych z kościoła niestety nie. Jeżeli jednak fotograf nie ukończył takiego szkolenia, to można zapytać się samodzielnie księdza, czy pozwoli na wykonywanie zdjęć w kościele. Jeżeli ksiądz się zgodzi bez posiadania certyfikatu ze szkolenia, to nie ma się czym martwić. Ponadto przed zdecydowaniem się na zatrudnienie określonej osoby warto poczytać na jej temat dużą ilość opinii, dzięki którym będzie się w stanie ocenić jakość wykonywanych usług.