Skip to main content

Odpowiednio dobrane buty stanowią, dosłownie, podstawę każdego sukcesu. Pozwalają one nie tylko na wyrażenie indywidualnego stylu, lecz także na wygodne i bezbolesne pokonywanie wielu kilometrów w drodze na wymarzony szczyt. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby nasze buty damskie były dostosowane do takiego zabieganego stylu życia, bo tylko wygodne botki mogą nam zapewnić, że ze wszystkim wyrobimy się w terminie, a przy tym nie stracimy zdrowia.
Wysokość i miekkość cholewki, grubość podeszwy i kształt czubka bez problemu sprawdzimy przymierzając obuwie już w sklepie, jednak dopasowanie obcasa stanowi większe wyzwanie. Najlepiej jeszcze w domu, na długo przed zakupami, zastanówmy się jaki prowadzimy tryb życia. Czy na co dzień najwięcej czasu spędzamy przed biurkiem, gdzie możemy wygodnie rozprostować nogi? Może nasza praca wymaga ciągłego przechodzenia z miejsca na miejsce lub wielogodzinnego stania prawie bez ruchu? Zbyt wysoki lub zbyt wąski obcas uniemożliwi nam sprawne wykonywanie obowiązków, a stres ten niestety zabierzemy ze sobą do domu, gdzie zamiast cieszyć się wreszcie wolnym czasem, będziemy walczyć z bolącymi nogami. I tak jak na opuchliznę pomogą masaże i apteczne maści, na odciski- dedykowane opatrunki, a na otarcia- zwykłe plastry, tak na pogłębiające się skrzywienia kręgosłupa nie ma prostego rozwiązania. Problemy, które zaczęły się od pięknych, lecz wyjątkowo niepraktycznych butów, którym nie potrafiliśmy się oprzeć, będą towarzyszyć nam już do końca życia.
Na szczęście wybór produktów dostępnych w każdym sklepie jest niezwykle szeroki, a niejeden producent obuwia damskiego oferuje ten sam model, tylko z różnymi wysokościami obcasa. Dzięki temu nie musimy już na rzecz zdrowia poświęcać naszego unikalnego stylu i możemy kupić wzór, który urzekł nas od pierwszej chwili.